Vereinsmeisterschaft 2019

– no title specified

Rg.

Gruppe 1

Elo

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pkte

SB

  

1

Voigt Martin

2307

*

  

1

     

1

2

1,00

  

2

Mitscherling Andreas

2149

 

*

  

1

 

½

   

0,75

  

2

Ertan Can

2413

  

*

     

1

 

1

0,00

  

4

Stenner Patrick

2203

0

  

*

   

1

  

1

0,00

  

5

Breyther Ruediger

2153

 

0

  

*

½

    

½

0,25

  

6

Thomaschke Dirk

2123

    

½

*

    

½

0,25

  

7

Richter Maik

2125

 

½

    

*

   

½

0,75

  

8

Geelhoed Bastiaan

2066

   

0

   

*

  

0

0,00

  

9

Zur Lage Julian

2129

  

0

     

*

 

0

0,00

  

10

Jahncke Giso

2245

0

        

*

0

0,00

  
                 
 

Gruppe 2

Elo

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pkte

SB

  

1

Schuettler Thomas

1941

*

½

   

1

    

0,75

  

2

Schoknecht Sabine

1588

½

*

      

1

 

0,75

  

3

Kessler Bernd

1932

  

*

 

½

1

    

0,25

  

4

Kluth Carsten

2055

   

*

   

1

  

1

0,00

  

5

Krüger Ingo

1770

  

½

 

*

     

½

0,75

  

6

Olschok Juergen

1724

0

 

0

  

*

    

0

0,00

  

7

David Torsten

2014

      

*

   

0

0,00

  

8

Steinbrenner Jürg

1975

   

0

   

*

  

0

0,00

  

9

Martirosyan Tigran

1907

 

0

      

*

 

0

0,00

  

10

Grote Dirk

2007

         

*

0

0,00

  
                 
 

Gruppe 3

Elo

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pkte

SB

  

1

Ridinger Peter

1753

*

    

½

 

1

  

0,75

  

2

Soost Stefan

1811

 

*

 

½

    

1

 

0,50

  

2

Hopmann Thomas

1549

  

*

   

½

  

1

0,25

  

4

Stock Ulrich

1836

 

½

 

*

   

½

  

1

1,00

  

5

Eichstaedt Axel

1737

    

*

   

1

 

1

0,00

  

6

Spohrer Paul

1462

½

    

*

    

½

0,75

  

7

Finkhaeuser Jens

1756

  

½

   

*

   

½

0,75

  

8

Wiekhorst Frank

1753

0

  

½

   

*

  

½

0,50

  

9

Koester Felix

1407

 

0

  

0

   

*

 

0

0,00

  

10

Fehr Jukka

1851

  

0

      

*

0

0,00

  
                 
 

Gruppe 4

Elo

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Pkte

SB

 

1

Seitz Philipp

1441

*

    

1

    

1

2

1,00

 

2

Gonzales Leon Heriberto

1647

 

*

     

1

 

1

 

2

0,00

 

2

Dawidzinski Jan

1384

  

*

   

½

  

1

 

0,25

 

4

Cornels Max

1621

   

*

1

      

1

1,00

 

5

Kreuzer Joern

1534

   

0

*

   

1

  

1

0,00

 

6

Schoppe Gottfried

1404

0

    

*

  

1

  

1

0,00

 

7

Malhas Karim

1607

  

½

   

*

    

½

0,75

 

8

Paulsen Helmut

1450

 

0

     

*

   

0

0,00

 

9

Geiss Ludwig

1382

    

0

0

  

*

  

0

0,00

 

10

Paul Wolfgang

1530

 

0

0

      

*

 

0

0,00

 

11

Niknafs Anusch

1463

0

         

*

0

0,00

 
                 
 

Gruppe 5

Elo

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Pkte

SB

 

1

Lorsbach Heinz

1393

*

     

1

  

1

 

2

0,50

 

2

Rulfs Ernst-August

1278

 

*

      

1

 

1

2

0,00

 

2

Büscher Dieter

1255

  

*

 

½

   

1

  

0,50

 

4

Hemker Christoph

1393

   

*

 

½

   

1

 

0,25

 

5

von Bontani Horst

0

  

½

 

*

 

½

    

1

1,00

 

6

Fischer Jürgen

1394

   

½

 

*

     

½

0,75

 

7

Von Baschle Ronald

1049

0

   

½

 

*

    

½

0,50

 

8

Buchholz Klaus

1372

       

*

   

0

0,00

 

9

Kowsky Peter

1290

 

0

0

     

*

  

0

0,00

 

10

Thomas Gunther

1105

0

  

0

     

*

 

0

0,00

 

11

Walke Albert

1426

 

0

        

*

0

0,00